جمعه, 01 تیر, 1403
FRIDAY, June 21, 2024
مجموعه سوارکاری گنبد کاووس ( ورزشی )
معرفی
اطلاعات تماس
تعرفه
مجموعه سوارکاری گنبد کاووس در شمال شرقی شهر و در بلوار معلم واقع است.
این مجموعه دارای ۱۲۰ هکتار زمین کشاورزی، پارکینگ، فضای سبز، پیست اسب‌دوانی به مساحت تقریبی ۳۰ هکتار، سوئیت، ویلا، استبل (اسطبل) زمستانه و تابستانه، جایگاه مسابقات و استخر شنا است .
مسابقه‌های اسب‌دوانی در فصل‌های بهار ، پاییزو زمستان برگزار می‌شود و دوستداران بسیاری را از گوشه و کنار کشور به خود جذب می‌کند
مجموعه سوارکاری گنبد کاووس در سال 1340 با اهداف مسابقه های کورس اسب دوانی و تولید و پرورش اسب های نژاد ترکمن پایه‌گذاری شد و درسال 1352 این مکان ساخته شد و همواره مورد استفاده مسابقات اسبداونی در طول این سال‌ها بوده است .
این بنا با سازه‌ای بتنی در ارتفاع حدود 13 متر با حجمی مکعب مستطیل احداث شده و کشیدگی این حجم در جهت شمالی جنوبی است و میدان مسابقات نیز در جبهه شرقی آن قرار دارد .
بنا به صورت 3 طبقه است که در طبقه همکف دو بخش نیمه باز با کاربری فضای پیش‌بینی مسابقات دارد این دو فضای وسیع در دو طرف بخش اصلی و مرکزی بنا قرار دارد و بخش مرکزی بنا که به عنوان هسته اصلی کاربرد دارد در این طبقه به صورت محصور با کاربری فضای اداری، فضای پیش بینی، اتاق چابکسواران، نمازخانه، آموزشی،رختکن و سایر سرویس‌های مربوط به چابکسواران است.


تهران، کیلومتر 7 بزرگراه فتح
خیابان خلیج فارس، بلوار رهنما
مجموعه سوارکاری و چوگان نوروزآباد
مجموعه های سوارکاری
021 - 6626 87 94
©2017 Equitation Complexes, All Right Reserved